Sklep Online Farby24.com /Dulux, Dekoral, Beckers, Śnieżka i inne/ wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij
DREWNOCHRON Lakier EXTRA HARD Powiększ

DREWNOCHRON Lakier EXTRA HARD

Wysoce odporny lakier do parkietu.

Więcej szczegółów

69,00 zł brutto

Obecnie brak na magazynie :(

Lakier poliuretanowy do wyjątkowo intensywnie używanych podłóg.

Lakier przeznaczony jest do lakierowania drewnianych parkietów, podłóg, schodów, boazerii, desek, mozaiki, mebli oraz innych powierzchni narażonych na wyjątkowo intensywne użytkowanie.

Stosowany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i obiektach użyteczności publicznej.

Lakier w wersji połysk może być stosowany do lakierowania podłóg w salach sportowych.

WYDAJNOŚĆ : DO 10M2 / L

CZAS SCHNIĘCIA: 6-12H

NAKŁADANIE WARSTWY PO: 6-12H

ILOŚĆ WARSTW: 2-3

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być suche i czyste bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających. Stare powłoki lakierowe należy usunąć a powierzchnie dokładnie odpylić. W celu zabezpieczenia podłoża przed ciemnieniem, należy zagruntować je lakierem podkładowym wiążącym Domalux Capon Extra. Intensywnie ekspoloatowane podłogi oraz powierzchnie z drewna egzotycznego należy zagruntować lakierem Domalux EXTRA HARD połysk w postaci rozcieńczonej w stosunku 4:1 jako podkład nasycający (4 części lakieru na 1 część rozcieńczalnika Domalux do lakierów poliuretanowych). Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją. Tak przygotowane podłoże nadaje się do lakierowania.

Etap 2 - Lakierowanie Przed użyciem lakier należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu. W razie potrzeby dopuszcza się dodatek rozpuszczalnika w ilości max. 2% obj. Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją. Do lakierowania najkorzystniej stosować wałki malarskie ze sztucznym runem, odporne na działanie rozpuszczalników, np nylon, moher, velour. Nakładanie lakieru w grubej warstwie wpływa korzystnie na jego własności aplikacyjne, nie pogarszając przy tym parametrów uzyskanej powłoki. W celu uzyskania powłoki finalnej o wysokiej estetyce oraz w przypadku przekroczenia 24 h od poprzedniego lakierowania należy wykonać matowienie przedostatniej warstwy siatką lub papierem ściernym 120-150 dla wersji półmat i 180-220 dla wersji w połysku.

Etap 3 - Informacje dodatkowe Domalux Extra Hard półmat nie może być stosowany w salach gimnastycznych. Naturalną tendencją lakierów półmatowych poliuretanowych jest wypływanie lub osadzanie się wosku na ściankach opakowania, co nie wpływa, na jakość i trwałość finalnej powłoki.

Inne produkty w tej kategorii